جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

فساد در سنگ

  یکی از مصالح بسیار مهمی که در ساخت یک بنا مورد استفاده قرار میگیرد سنگ است. به همین علت میبایست مقاومت آنها را نسبت به هرگونه تغییرات و شرایط جوی سنجید و مد نظر قرار داد تا به بهترین شکل بتوان از آنها بهره برد.


  آیا می دانید که سنگها نیز فاسد می شوند؟


  یکی از مواردی که باید مد نظر قرار گیرد، فساد در سنگ است، که عامل اصلی آنها اثر نمک های محلول بر سنگ هاست. البته آلودگی محیط، یخبندان و پوسیدگی در قطعات فیزیکی تخریب سنگ ها را سبب میشود.

  فساد در سنگ

  اگر رطوبت که نمک های محلول با خود به همراه دارند از سنگ تبخیر شود، نمک به شکل شوره در فرج و قسمت های متخلخل سنگ باقی میماند و در اثر تداوم تبخیر این بلور های نمک حجم پیدا کرده و سطح سنگ را پوسته پوسته میکنند. از طرف دیگر سنگ هایی که کانی کربنات کلسیم دارند دربرابر محیط های اسیدی حساس هستند و اکسید گوگرد در محیط مرطوب و اکسیژن اسید سولفوریک تولید میکنند که با سنگ های آهکی واکنش نشان داده و کلسیم سولفات تولید میشود. اگر آب باران از سطوح مسی و آلیاژهای آن از سنگ آهکی عبور کند، لک های سبز رنگی را ایجاد میکند. اما بیشترین آسیب دیدگی از انبساط زنگ زدگی آهن ها و قطعات فولادی داخل سنگ کاری نما ایجاد میشود، ازهمین رو قطعات فلزی استفاده شده حتما باید ضد زنگ باشند.


  این مطلب تا کنون 25 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 18 بهمن 1395
  منبع
  برچسب ها : قطعات ,
  فساد در سنگ

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 6 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر